astraia
Astraia to innowacyjny system bazodanowy przeznaczony dla wyspecjalizowanych jednostek medycznych świadczących usługi diagnostyki prenatalnej.
Astraia zaprojektowana została i rozwijana jest w ścisłej współpracy ze światowej sławy profesorem Kyprosem Nicolaidesem oraz szerokim gronem międzynarodowych ekspertów z zakresu ginekologii.
Design
Prosty i przejrzysty interfejs zaprojektowany został z myślą o jak najefektywniejszym wykorzystaniu zasobów.
Kalkulator FMF
Astraia jest certyfikowana przez FMF w zakresie kalkulacji ryzyka wystąpienia aberracji chromosomowych.
Modułowa budowa
Dzięki modułowej budowie możesz kupić tylko te funkcjonalności astrai, które są Ci rzeczywiście potrzebne.
Edytor zapytań
Astraia – narzędzie praktyków. Zestawiaj dane tworząc zaawansowane statystyki dzięki intuicyjnemu edytorowi zapytań.
Moduły astraia
- Matczyno-płodowy
- Echokardiografii płodu
- Kolposkopowy
- Ginekologiczny
- Ocena ryzyka
- Przesyłu zdjęć
- Przesyłu danych
Moduł matczyno-płodowy
W skład modułu wchodzi możliwość opisu badania USG I i II trymestru ciąży wraz z kalkulacją ryzyka aberracji chromosomowych. Ponadto moduł daje dostęp do opisów badań dopplerowskich wykonywanych w przebiegu całej ciąży.
Wszystkie główne dane pomiarowe (wraz z dopplerowskimi) są możliwe do zobrazowania w formie wykresów z odniesieniem do zakresu wartości prawidłowych dla odpowiedniego okresu ciąży.
Poprzez zastosowanie zdefiniowanych opisów i podręcznego menu nie ma konieczności wpisywania odpowiedniej patologii stwierdzonej badaniem USG, a jedynie wystarczy zaznaczyć kolejne „okienko” w programie. Jednocześnie istnieje możliwość ewidencji badań laboratoryjnych ciężarnej, a także bezpośrednia możliwość prowadzenia karty przebiegu ciąży.
Moduł echokardiografii płodu
Moduł echokardiografii płodowej umożliwia wygenerowanie opisów budowy i czynności serca płodu od opcji podstawowej po bardzo rozbudowaną, zawierającą również wszystkie elementy oceny dopplerowskiej oraz opisy wad serca.
Moduł ten stanowi znakomite uzupełnienie części matczyno-płodowej.
Moduł kolposkopowy
Moduł oferuje kompleksowe narzędzie do przeprowadzenia wszystkich badań kolposkopowych. Jasno, krok po kroku, pomoże Państwu w dokumentowaniu oraz ocenie przeprowadzonych badań.
Moduł kolposkopowy obejmuje: wywiad lekarski, skierowanie z uwzględnieniem wskazań oraz obecnych dolegliwości, badanie, graficzne przedstawienie wyników, efekty leczenia.
Moduł ginekologiczny
Moduł ten umożliwia wygenerowanie bardzo szczegółowych opisów ultrasonograficznego badania ginekologicznego. Znajdziemy tu rozbudowane opisy trzonu macicy, ewentualnych wad rozwojowych macicy, mięśniaków, a także szczegółowe opisy badania jajników i jajowodów.
Uzupełnieniem tych możliwości są opisy oceny owulacji oraz rozbudowane opisy badań dopplerowskich narządów rodnych.
Moduł ginekologiczny oprócz możliwości dokładnego opisu badań USG pozwala również prowadzić pełną dokumentację zarówno wywiadu lekarskiego jak i badania fizykalnego.
Ocena ryzyka w I trymestrze ciąży
Astraia jest certyfikowana przez Fetal Medicine Foundation w zakresie kalkulacji ryzyka wystąpienia aberracji chromosomowych, w oparciu o wiek matek, wartości testów biochemicznych (test PAPP-A), przezierność karkową (NT) oraz markery dodatkowe (NB, TR, DV, FMF-kąt).
Do wykonywania tego typu badań niezbędne jest przede wszystkim posiadanie indywidualnego Certyfikatu FMF. Osoby posiadające taki certyfikat w łatwy sposób mogą importować stale unowocześnianą wersję kalkulatora, w celu precyzyjnej kalkulacji ryzyka.
Niezwykle istotnym jest fakt, że wysoka wykrywalność aberracji chromosomowych (DR do 96%, przy 5% odsetku wyników fałszywie pozytywnych – czyli wskazań do diagnostyki inwazyjnej), w oparciu o modele FMF jest możliwa jedynie w przypadku:
- posiadania certyfikatu FMF przez lekarza wykonującego badanie
- stosowanie odpowiednich, certyfikowanych przez FMF oznaczeń biochemicznych (analizatory Delfia lub Kryptor)
- posiadanie odpowiedniego oprogramowania do kalkulacji ryzyka (np. astraia)
W przypadkach, gdy nie są spełnione opisane powyżej warunki zmianie ulega zarówno wykrywalność (DR) która zostaje znacząco obniżona, jak i niepotrzebnie zawyżona ilość wskazań do diagnostyki inwazyjnej (FPR).
Moduł przesyłu zdjęć
W celu ułatwienia codziennej pracy przygotowano także odpowiednie rozszerzone funkcje programu. Należy do nich m.in. moduł przesyłu obrazów – pozwala dołaczyć zaznaczone skany USG do wydawanego pacjentce wyniku badania.
W tej sytuacji dochodzi do znacznej oszczędności termoczułego papieru do printera USG. Ponadto należy pamiętać, że trwałość skanów na papierze termoczułym jest niezwykle ograniczona, z powodu permanentnego naświetlania. Ten problem nie istnieje w przypadku przechowywania obrazów na dysku twardym komputera i generowania opisów zawierających zdjęcia ultrasonograficzne na wydrukach.
Moduł przesyłu danych pomiarowych
Zapewnienie dużego stopnia ergonomii możliwe jest poprzez zastosowanie kolejnego narzędzia oferowanego przez system astraia – moduł przesyłu danych zarówno pomiarowych.
W tej sytuacji jednorazowe wpisanie danych do programu zapewnia ich import do aparatu USG, a następnie wraz z danymi pomiarowymi zostają one ponownie wyeksportowane do programu astraia. To rozwiązanie w znaczący sposób skraca czas potrzebny do wygenerowania opisu badań USG, a tym samym zapewnia wzrost efektywności pracy.
Chcesz poznać bliżej możliwości astraia?
Oferujemy Ci trzymiesięczną, w pełni funkcjonalną, wersję demo. O szczegóły zapytaj naszego konsultanta.
Referencje
20
21
25
1000
Najczęściej zadawane pytania
Nie podoba mi się nagłówek wydruku z astrai. Mogę go zmienić?
Zrobimy to za Ciebie.
W ramach Umowy Wsparcia Technicznego (SMA), nieodpłatnie, wykonamy nowy nagłówek do Twoich wydruków. Możemy w nim umieścić zarówno elementy tekstowe, jak i obrazki.
Czy mogę korzystać z astrai na komputerze Mac?
Oczywiście. Z astrai można korzystać zarówno na systemie Windows jak i MacOS.
Mam nowy komputer w gabinecie? Co z moją astraią?
Spokojnie, po prostu ją przeniesiemy. Będzie się z tym wiązała konieczność wygenerowania nowej licencji (bo astraia powiązana jest z konkretnymi maszynami). Ta operacja również jest bezpłatna.
Czy moje dane są bezpieczne?
Zawsze należy dbać o wykonywanie kopii bezpieczeństwa bazy danych. Najlepiej robić kopię na inne urządzenie w sieci (serwer, dysk sieciowy, inny komputer).
Zalecamy również, dla jeszcze większego bezpieczeństwa, robić kopię zapasową na zewnętrznym serwerze. Potrzebujesz takiej usługi – zadzwoń do nas.
Zamów wersję demo – przez 3 miesiące możesz testować w pełni funkcjonalny program.
Jeśli miałeś już do czynienia z astraią, to nie musimy przekonywać Cię do jej walorów. Jeśli nie miałeś jeszcze przyjemności na niej pracować… chętnie to naprawimy. Bez zobowiązań.
Standardowa procedura:
1. Zgłaszasz, za pomocą formularza, chęć przetestowania astrai. Pamiętaj – oprócz pola „Uwagi dodatkowe” wszystkie inne są wymagane.
2. Nasz pracownik kontaktuje się z Tobą (telefonicznie) by ustalić niezbędne informacje. Prawdopodobnie zajdzie konieczność zdalnego połączenia z Twoim komputerem za pomocą TeamViewer’a. Umawia również wstępny termin instalacji.
3. Po pozyskaniu niezbędnych danych występujemy do producenta o wygenerowanie licencji demo dla Twojej firmy (licencję otrzymujemy zazwyczaj w ciągu godziny, choć w nielicznych przypadkach czas ten może się wydłużyć do 2 dni roboczych).
4. W ustalonym wcześniej terminie dokonujemy zdalnej instalacji (w przypadku konieczności skonfigurowania aparatu USG Twoja pomoc będzie konieczna).
Chcesz nawiązać z nami współpracę?
Ekspert Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 84, 95-200 Pabianice
kontakt@ekspertgroup.pl
+48 512 730 401
+48 42 266 20 30